Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > ElektrostymulacjaDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 20:25:45

Elektrostymulacja

Odchudzanie się, a elektrostymulacja mięsni.

elektrostymulacja w Kielcach

Czy elektrostymulacja mięśniowa pozwoli nam wymodelować sylwetkę?

Odchudzanie to temat który powraca jak bumerang każdej wiosny, gdy tylko zrobi się cieplej i zaczynamy zakładać letnie ubrania. Odkrywamy wtedy, że nasze ciało nie wygląda tak jak byśmy tego chcieli, ponieważ tu i ówdzie przybyło nam kilka centymetrów, a dodatkowo pojawił się na przykład cellulit. Widok ten sprawia, że jesteśmy niepocieszeni i zaczynamy szukać szybkiego i skutecznego sposobu aby zrzucić te kilka centymetrów w obwodach naszego ciała. Oczywiście chcemy równiez aby był to proces nieskomplikowany bezbolesny i zajmujący niewiele czasu.

Odchudzająca elektrostymulacja mięsni EMS

Odchudzająca elektrostymulacja - takich zabiegów odchudzających jest obecnie dość sporo. Przykładami może to być liposukcja ultradźwiękowa czy właśnie wspominana elektrostymulacja mięśniowa, którą poniżej omówimy.

Zabieg elektrostymulacji polega na umieszczeniu elektroda na przyczepach mięśniowych i i zmuszenie tych mięśni do pracy. Ponieważ skurcz mięśni to zjawisko elektryczne, wywoływane przez nasz mózg, naukowcy stworzyli urządzenie zwane elektrostymulatorem, które wysyła prądy niskiej częstotliwości i wymusza na naszych mięśniach takie same skurcze, które wywoływane są w trakcie ćwiczeń fizycznych.

Dzięki takiej metodzie możemy uzyskać niemal identyczne efekty co przy dwugodzinnym treningu na siłowni. Elektrostymulacja jest jedną ze skuteczniejszych metod modelowania sylwetki, usuwaniu miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawy napięcia mięśni. Sprawdza się również dobrze w poprawie jędrności skóry oraz jako zabieg wspomagający usuwanie cellulitu. Wynika to z prostej zależności - zmuszony do pracy mięsień potrzebuję energii, a ta pobierana jest z otaczających go tkanek, w konsekwencji spalając tkankę tłuszczową.

Zabieg elektrostymulacji wykonywany jest na partiach ciała, na których gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej, czyli na udach, pośladkach i brzuchu. Elektrostymulacja nie jest zabiegiem nowym. Od wielu lat stosowana jest w medycynie jako niezwykle skuteczna metoda rehabilitacji, jak również jako swoista forma masażu, mająca na celu zmniejszenie bólu mięśni.

Efekty elektrostymulacji mięsni:


Przeciwwskazania do zabiegu elekytrostymulacji to m.in : choroby serca, układu nerwowego (padaczka), duże nadciśnienie, metalowe implanty (endoprotezy stawów, zębów), ból niewiadomego pochodzenia, ciąża, stany zapalne, grzybica w obrębie dróg moczowych, menstruacja, zmiany nowotworowe, gorączka, stany wyczerpania fizycznego i psychicznego.