Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > Masaż bańką chińskąDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 20:24:41

Masaż bańką chińską

Antycellulitowy masaż bańką chińską

...doskonałym sposobem na cellulit...

 

 

Tak dobrze nam znany masaż bańką chińską, poza jego znamienitymi leczniczymi działaniami, jest obecnie niesamowicie popularnym i obok dermomasażera, niezwykle skutecznym sposobem na usunięcie cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Myślę, że nie ma chyba nikogo, kto nie słyszałby o masowaniu bańką lub pradawnym stawianiu baniek, a jak wiemy z historii starożytnej medycyny, bańki były używane w Chinach ponad 3000 lat temu.

Cellulit.

Cellulit, zmiana skórna, zwany również lipodystrofią, dotyczący około 80 procent kobiet, Pod tym zagadnieniem kryją się niezbyt estetyczne i nieelegancko wyglądające złogi tłuszczu podskórnego, które tworzą na powierzchni skóry fałdki i grudki. Na cellulit nie ma jak dotąd konkretnego specyfiku, który za pomocą paru tabletek sprawi cuda, choć tak mówią nam niektóre reklamy. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, tzn. że chce nas zwyczajnie naciągnąć.

Reasumująć - cellulit nie powstał w jeden dzień i w jeden dzień nie zniknie. Tu potrzebna jest ciężka i sukcesywna praca.


Główne przyczyny tworzenia się cellulitu:Ale do rzeczy... Zabieg masażu bańką jest jednak jedną ze sprawdzonych i lepszych metod walki o gładką, jędrną i piękną skórę. Należy tutaj dodać, że jest to zabieg dość bolesny, a co ważniejsze, nie jest wskazany dla osób ze słabymi naczyńkami, gdyż praktycznie momentalnie tworzą się wybroczyny, a w ich następstwie siniaki.

U osób z normalną skórą, zaraz po zabiegu wygląd skóry może być lekko zaczerwieniony. Odczuwać możemy również przyjemne ciepło, czyli zdrową reakcję wskazującą na to, że nasza skóra jest rozluźniona i lepiej ukrwiona. To powstałe podczas masażu, silne przekrwienie, daje doskonałe efekty naprawcze, poprawia elastyczność, ujędrnia i wygładza skórę. W związku z tym doskonale sprawdza się nie tylko jako metoda antycellulitowa, lecz także jako sposób ujędrniający i kształtujący sylwetkę.

Masaż bańką chińską polega na zastosowaniu, wytwarzanego przez nie, podciśnienia w wyniku czego polepsza krążenie krwi i przemianę materii efektywnie przyczyniając się do zredukowania tkanki tłuszczowej. Dedykuje się go osobom prowadzącym mało ruchliwy bądź siedzący tryb życia, po intensywnych i wyczerpujących ćwiczeniach oraz podczas kuracji odchudzającej i antycellulitowej. Masaż ma działanie detoksykujące. Wskazany jest także dla osób przemęczonych szybkim trybem życia.


Przeciwwskazania do masażu bańką chińską: