Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > LiposukcjaDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 19:01:43

Liposukcja

Liposukcja ultradźwiękowa.

Liposukcja ultradźwiękowa czy chirurgiczna ???

To pytanie zadaje sobie wiele pań a ostatnio nawet i panów. Która liposukcja jest lepsza i którą wybrać. Liposukcja chirurgiczna to najzwyczajniejsza, mniejsza bądź większa, operacja w szpitalu bądź klinice a dodatkowo pod znieczuleniem - ogólnym (czyli narkozą) bądź miejscowym. Wszystko zależy od tego jak duży obszar poddany będzie zabiegowi. Polega ona na odsysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej sondy, którą wprowadza się do naszego ciała. Jest to zabieg dość bolesny a po nim jesteśmy często opuchnięci i potrzebujemy kilku dni aby wrócić do normalności. Dodatkowo jest to zabieg dość drogi. Alternatywą jest tu liposukcja ultradźwiękowa. Nie daje ona takich efektów jak liposukcja chirurgiczna ale jest bezbolesna, dużo tańsza, bez narkozy i obowiązkowego pobytu w szpitalu.

Liposukcja ultradźwiękowa różni się od tradycyjnej liposukcji tym, że nie narusza integralności skóry.

Tak. Liposukcja ultradźwiękowa to innowacyjna metoda, która jest bardziej zabiegiem kosmetycznym jak medycznym, mimo iż działa bardzo podobnie. W trakcie zabiegu na komórki tłuszczowe działa ultradźwiękowa kawitacja, której celem jest rozbicie komórek tłuszczowych a następnie przekształcenie ich w emulsję. Ultradźwięki oddziałują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodując jej uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć.Wibracja ultradźwiękowa prowadzi do rozbicia komórek tłuszczowych a to redukuje ich ilość. Uwolniony z tkanki tłuszcz i toksyny są usuwane z organizmu.

W obu przypadkach na efekty po zabiegu trzeba poczekać około 2 miesiące. Nic nie dzieję się od razu. Jeśli chodzi o liposukcję ultradźwiękową to musimy skorzystać z serii zabiegów aby zmiany były widoczne. W liposukcji chirurgicznej jest to jeden zabieg.

Tu znajdziecie gabinet kosmetyczny w Kielcach, który oferuje zabieg liposukcji ultradźwiękowej w atrakcyjnej cenie, i który można śmiało polecić.

Musimy jednak pamiętać, że liposukcja nie ma na celu odchudzania pacjenta, lecz dopasowania jego sylwetki do jego oczekiwań. Liposukcja to zabieg wspomagający odchudzanie lecz nie zastąpi on nigdy właściwej diety czy aktywności fizycznej. Bez diety, aktywności fizycznej tkanka tłuszczowa odrodzi się niestety na nowo.