Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > ArkanaDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 18:27:08

Arkana

Arkana.

Kosmetyki Arkana.

Aminokwasy stanowią znaczący element naskórka, najbardziej jednak składnik ochronnego płaszcza hydro-lipidowego, którego podstawę stanowi NMF. Prawie połowa NMF zbudowana jest właśnie z aminokwasów. Jeśli składników NMF jest niewiele, dochodzi do wysuszenia skóry, łuszczenia się i powstawania zmarszczek. Naskórek ubogi w NMF traci także główne właściwości barierowe, a więc nie chroni przed czynnikami zewnętrznymi.

Wielofunkcyjność aminokwasów polega na tym, że oprócz budowy NMF, także mają wpływ na wilgotność całej skóry. W jaki sposób? Aminokwasy nadzorują ciśnienie osmotyczne w komórkach skóry, przez co kontrolują dystrybucją wody. Działają przeciwoksydacyjnie, przeciwzapalnie, przyspieszają regenerację, zwiększają odporność skóry oraz uruchamiają produkcję kolagenu.

Dzięki współpracy zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz skóry, osiągają najwyższe efekty. Linia kosmetyków Arkana o nazwie Amino Bio Therapy, w której skład wchodzi kompleks 12 aminokwasów, nawilża, zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi, a także pozwala zapobiec procesom starzenia się na poziomie molekularnym. Producent zapewnia, że kosmetyki z tej linii mają działanie przeciwrodnikowe, zwalniają rozkład białek skóry (kolagenu i elastyny), wspomagają regenerację komórkową i tkankową. W skład linii wchodzi krem do stosowania w domu, a także serum wprowadzane pod naskórek za pomocą mikroigły, która nie tylko zwiększa przyswajanie składników kosmetyków ale pobudza równocześnie skórę do szybkiej regeneracji.

Biomimetyczny krem liftingujący posiada efekt lift up.
Zawiera nowy, przełomowy tripeptyd marki Progeline, który czynnie zatrzymuje kumulowanie się progeryny - białka odpowiedzialnego za starzenie się.
Poprawia wygląd skóry i jej architekturę, przebudowując kontury twarzy.
Modyfikuje matrycę kolagenową dając efekt podniesienia twarzy, zwłaszcza w jej newralgicznych miejscach.
Podnosi linię żuchwy i podbródka, usuwa zwiotczenia i opadanie policzków, zmniejsza bruzdy mięszy ustami a nosem oraz zmarszczki.
Skóra odzyskuje sprężystość i elastyczność.
Przeznaczony do kuracji redukującej zmarszczki oraz w zapobieganiu starzeniu.
Przebudowuje matrycę kolagenową dając efekt podnoszący.
Podnosi linię żuchwy i podbródka, likwiduje zwiotczenia i opadanie policzków.
Spłyca bruzdy nosowo-wargowe oraz zmarszczki.
Skóra odzyskuje sprężystość i elastyczność.