Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > Masaż twarzyDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 19:20:34

Masaż twarzy

MASAŻ TWARZY

Masaż jest metodą mechanicznego i odruchowego działania na tkanki i narządy.

 

Podstawą masażu są ruchy mechaniczne.

Podrażnienia, które wywołują, są przekazywane przez zakończenia nerwowe do mózgu, a w odpowiedzi (odruch) powodują zmiany w różnych tkankach i narządach, przywracają ich wzajemne połączenia i aktywność. Przy pomocy masażu można wpływać na naczynia, nerwy, skórę, mięśnie, aparat wydzielniczy skóry.

Masaż na skórze powoduje przede wszystkim zaczerwienienie i gorączkę. Mechanicznie oczyszcza skórę, uwalniając ją od gromadzenia się oderwanych rogowatej łuski, potu i łoju. Zaczerwienienie skóry i wzrost temperatury wiążą się z ekspansją naczyń krwionośnych: występuje obfite nawadnianie krwią, zwiększony dopływ tlenu i składników odżywczych do masowanej powierzchni oraz poprawa odżywiania skóry.

W rezultacie skóra staje się mocniejsza, bardziej elastyczna i sprężysta. W skórze i tkance podskórnej zmniejsza się zawartość wody i tłuszczu, obrzęk zanika, opuchlizna zmniejsza się. Pod wpływem masażu wzmacnia tkankę mięśniową. Masaż poprawia napięcie mięśniowe i wydajność. 

 

masaż twarzy Kielce

PROCEDURA OBEJMUJE: oczyszczanie twarzy; masaż twarzy; oczyszczanie skóry po masażu z tonikiem według rodzaju skóry; kremowy lub żelowy rodzaj skóry.

Wskazania do masażu twarzy:

zwiększona aktywność gruczołów łojowych; Udany masaż odnosi się również do suchej skóry; łuszcząca się skóra i wiotkość; obrzęk twarzy, zwłaszcza wokół oczu, obecność podwójnego podbródka; masaż twarzy może być stosowany z tendencją do stagnacji, zaczerwienienia i bliznowacenia skóry twarzy.  

Przeciwwskazania do stosowania masażu:

stany zapalne skóry i zmiany krostkowe; ciężkie zaburzenia układu sercowo-naczyniowego; nadciśnienie i choroby układu nerwowego.  

Masaż klasyczny  to technika ręczna zbudowana na przemianach głównych ruchów masażu. Ten rodzaj masażu ma na celu zapobieganie więdnięciu skóry, utrzymanie napięcia mięśni, utrzymanie zdrowej cery, elastyczności i elastyczności skóry twarzy i szyi.

Masaż Jacquet   -  masaż leczniczy o wysokiej intensywności.

Zalecany dla skóry tłustej, problemowej, z nadmiernym wydzielaniem sebum, do leczenia trądziku. Również ten rodzaj masażu jest skuteczny w obecności blizn, obrzęków, przebarwień różnego pochodzenia, powiększonych porów, po trądziku.

Masaż twarzy z drenażem limfatycznym ma na  celu wyeliminowanie retencji płynów w podskórnej warstwie tłuszczu. Dzięki masażowi limfatycznemu wzrasta odpływ krwi żylnej i limfy, tkanki są wzbogacane tlenem, poprawia się troficzność skóry i warstwy podskórnej. Efektem tej procedury będzie stonowana twarz, bez "worków" pod oczami i obrzęków. Jest również skuteczny w zwalczaniu związanych z wiekiem zmian, zmarszczek, obwisłości i tępej cery.
Hiszpański masaż twarzy jest  unikalną autorską metodą masażu prowadzoną przez hiszpańskiego kręgarza Enrique Garcia. Jego istota polega na tym, że uderzenie jest skierowane do płynu pozakomórkowego. Zapewnia to potężny efekt drenażu limfatycznego. W rezultacie poprawia się przepływ krwi i limfy, eliminuje się obrzęki twarzy, poprawia się kolor i ukojenie skóry. Dzięki przywróceniu napięcia mięśniowego modelowana jest cała twarz - fałda nosowo-wargowa, druga broda są eliminowane, skóra powiek jest zaciśnięta. W towarzystwie kojącej muzyki pacjent musi "wejść" w głęboki relaks. Jaki rodzaj masażu jest ci potrzebny osobiście, podyktowany przez naszych ekspertów przy bezpłatnej konsultacji.
Liczba procedur: Masaż wykonywany jest w trakcie 10 zabiegów, z częstotliwością 2-3 razy w tygodniu. Powtarzający się masaż polecany jest co 2-3 miesiące.