Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > OdchudzanieDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 20:21:16

Odchudzanie

Odchudzanie - czyli temat bez końca.

Liposukcja i cellulit.

Otyłość miejscowa to trudna do zlikwidowania przypadłość. Polega ona na gromadzeniu sie tkanki tłuszczowej w miejscach tzw. "problematycznych". Miejscami problematycznymi, tj. takimi, z których najtrudniej jest się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej lub zredukować ją do minimum są: wewnętrzna strona ud, dolne partie brzucha tzw. "oponka", boki oraz pośladki.

Zazwyczaj otyłości miejscowej towarzyszy również cellulit czyli inaczej mówiąc zjawisko tzw. "pomarańczowej skórki". Cellulit może przybierać różne postacie począwszy od wodnego (zatrzymywanie wody w organizmie), poprzez włóknisty, utrwalony,  skończywszy na stadium chorobowym z podskórnymi guzkami i uciskiem na nerwy.  W każdym z tych przypadków "posiadaczowi" takich przypadłości towarzyszy dyskomfort estetyczny. Wstydzimy się rozebrać na plaży, zakrywamy ciało, staramy się jak najmniej pokazać. Jeśli zamierzamy rozpocząć walkę z cellulitem i otyłością miejscową, najlepiej jest udać się do salonu kosmetycznego i tam zaczerpnąć porady jakie zabiegi będą dla nas najlepsze i najskuteczniejsze. Od razu należy zaznaczyć, że walka z problemami dotyczącymi naszej tkanki tłuszczowej jest długa.

Najlepiej więc zacząć już w miesiącach zimowych. Styczeń i luty to optymalne miesiące, kiedy powinniśmy rozpocząć serię zabiegów aby przyniosły efekt już na wiosnę. Do dwóch bardzo skutecznych zabiegów przynoszących świetne efekty należą: liposukcja ultradźwiękowa oraz dermomasażer. Wiele osób łączy te dwa zabiegi. Przynoszą wtedy jeszcze lepsze efekty w postaci znacznej redukcji tkanki tłuszczowej oraz wygładzenia skóry i redukcji bądź całkowitej likwidacji cellulitu. Liposukcja ultradźwiękowa to inaczej rozbijanie tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków. Fala ultradźwiękową dociera w głąb skóry powodując rozluźnienie błon otaczających komórki tłuszczowe, następnie ich upłynnienie i wydalenie z organizmu.

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej polega na działaniu na partie ciała specjalną głowicą. Głowica może być jedna lub dwie. Zależy to od rodzaju urządzenia. Jeśli głowica jest jedna działamy tylko ultradźwiękami. Jeżeli są to dwie głowice, działanie ultradźwiękami poprzedzone jest rozgrzaniem skóry za pomocą głowicy infrared emitującej falę cieplna podczerwoną. Taki zabieg przygotowuje nam skórę do głębszego wnikania fali ultradźwiękowej oraz do szybszego upłynnienia tkanki tłuszczowej.

Następnym zabiegiem przynoszącym świetne efekty szczególnie w likwidacji cellulitu jest masaż podciśnieniowy. Wykonywany on jest przy pomocy urządzenia zwanego dermomasażerem. Specjalna głowica zasysa fałd skóry, który bardzo intensywnie masowany jest pod ciśnieniem. Doskonale rozbija złogi tłuszczu, usprawnia krążenie oraz redukuje bądź całkowicie usuwa cellulit. Stopień redukcji bądź całkowitego usunięcia cellulitu jest w znacznym stopniu uzależniony od jego rodzaju, grubości tkanki tłuszczowej oraz stopnia zaawansowania. Od tych czynników zależy też czas jaki należy poświęcić, aby zabiegi przyniosły określony efekt.

liposukcja Kielce