Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > Drenaż limfatycznyDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 19:35:11

Drenaż limfatyczny

Lato i opuchnięte nogi.

Drenaż limfatyczny.

Drenaż limfatyczny to doskonały masaż często zwany też masazem limfatycznym lub masażem uciskowym. Jest to zupełnie inny masaż od tych, któe znamy. Przede wszystkim jest on bardzo wolny, gdyż tak płynie limfa, a do tego niesamowicie przyjemny i delikatny. Jest to bardzo przyjemna technika masażu poprawiająca metabolizm organizmu, pobudzająca układ limfatyczny, przyśpieszająca proces oczyszczania oraz wspomagająca teansfer tłuszczu uwolnionego podczas innych zabiegów. Drenażu używa się z powodzeniem nie tylko jako masaż ogólny, ale też jako zabieg kosmetyczny twarzy. Jest leczeniem wspomagającym przy mastektomii, kwadrantektomii lub obrzęku limfatycznym. Drenaż limfatyczny to także zabieg pomagający zapobiec powiększaniu się cellulitu, jak również wspomagający proces odchudzania.

Opuchlizna nóg a drenaż limfatyczny.

W dzisiejszych czasach duży problem wśród kobiet stanowi otyłość miejscowa a co się z tym wiąże nieregularne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Każda z nas bez względu na wiek boryka się z problemem nakładających się na siebie komórek tłuszczowych (adipocytów) co tworzy cellulit potocznie zwany "skórką pomarańczową" Istnieje wiele mniej lub bardziej skutecznych metod walki z ta przypadłością. Jedną z nich lecz mało znana jest drenaż limfatyczny zwany również masażem limfatycznym lub masażem uciskowym. Usprawnia on krążenie krwi i limfy a co się z tym wiąże szybsze wydalanie z naszego organizmu zalegających tłuszczy i toksyn które się w nim gromadzą. Drenaż limfatyczny jest bardzo dobrym wstępem do masażu klasycznego, antycellulitowego i odchudzającego. Masaż najlepiej wykonać u doświadczonej i kompetentnej osoby. Może to być kosmetyczka lub kosmetolog z odpowiednim przeszkoleniem a także masażysta czy fizjoterapeuta. Drenaż limfatyczny , tak jak inne zabiegi czy masaże najlepiej wykonać jest w serii.

Główne działanie drenażu limfatycznego:

- Zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki (to jedna z podstawowych metod fizykalnego leczenia schorzeń w których występują zaburzenia przepływu limfy, obrzęki limfatyczne o znanej etiologii)
- Wspomaga prawidłową wymianę składników przemiany materii (usuwa szkodliwe substancje powstałe w wyniku przemiany materii)
- Oczyszcza organizm z toksyn i wzmacnia jego odporność.

drenaż limfatyczny Kielce