Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > Ujędrnianie skóryDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 18:22:10

Ujędrnianie skóry

Zabiegi ujędrniające skórę.

Ponieważ z biegiem lat niestety nasza skóra traci swoją jędrność i elastyczność przedstawiamy kilka zabiegów, które mogą ten proces zatrzymać. Utrata jędrności skóry związana jest z wydłużeniem i stopniową utratą włókien kolagenowych. Sam proces systematycznego starzenia skóry rozpoczyna się mniej więcej koło trzydziestego roku życia a jego  działanie warunkują różne czynniki. Są to np. zła dieta, zaburzenia hormonalne, ciąża czy promieniowanie słoneczne. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać wykonując zarówno zabiegi ujędrniające jak i całościowe rozwiązania przeciwstarzeniowe opisywane czesto jako anti-aging.

Najczęściej wykonywane zabiegi w gabinetach kosmetycznych.


1. Masaż, który oprócz delikatnie peelingującego działania, ma działanie ujędrniające skórę naszego ciała. Wynika to z faktu, iż masaż odżywia i dotlenia komórki masowanej skóry co wpływa na poprawę jej kondycji. Dobrze odżywiona i dotleniona skóra nie wygląda jak papier, nie jest szara i nie wiotczeje.

2. Intensywne ujędrnienie skóry twarzy i ciała za pomocą monopolarnych fal radiowych (RF), które ogrzewają głębsze warstwy skóry w celu zwiększenia jej napięcia i elastyczności oraz uzyskania trwałego liftingu. Urządzenia, emitujące fale radiowe RF, wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych, zazwyczaj podnoszą temperaturę do około 40- 45°C. Fale radiowe RF główne jednak wykorzystywane są do walki z cellulitem, który jest zmorą wielu kobiet a także i młodszych dziewczyn.
Stumulowanie falami radiowymi RF tkanki podskórnej rozpoczyna proces produkcji nowego kolagenu, w miejsce starego, który pod wpływem ciepła zostaje uszkodzony. Dzięki temu skóra z czasem staje się naturalnie odmłodzona i odzyskuje jędrny wygląd.

3. Skuteczna i precyzyjna walka z cellulitem, luźną skórą oraz głęboko zlokalizowaną tkanką tłuszczową dzięki urządzeniu zwanemu dermomasażer. Jest to niesamowicie skuteczna metoda pomagająca ujędrnic skórę i zredukować nieestetyczne wykwity cellulitu. Najprościej określając dermomasażer to urządzenie działające na zasadzie zasysania skóry wytwarzanym podciśnieniem, które również bardzo dobrze sprawdza się w zabiegach rewitalizujących i odmładzających skórę twarzy, szyi i dekoltu.

4. Mikrodermabrazja, która od jakiegoś czasu jest wyjątkowo popularną i nadal cząsto wykonywaną techniką odnowy skóry, która stymuluje wzrost nowych komórek oraz odnowę włókien kolagenowych. Mikrodermabrazja to metoda rozjaśniająca i odświeżająca wygląd skóry, usuwająca zmiany pigmentacyjne, drobne linie, zmarszczki, jak również zaskórniki. W wyniku zabiegu mikrodermabrazji zdecydowanie poprawia się struktura i koloryt skóry, a także zwiększa się jej elastyczność choć jedne zabieg to zbyt mało aby zobaczyć wyraźne zmiany.

5. Biolifting twarzy, zabieg trochę mniej znany, to pewien rodzaj elektrostymulacji, który w swoisty sposób pobudza odbudowę włókien kolagenowych i elastyny. Dodatkowo regeneruje i wygładza skórę, poprawia cyrkulacje krwi i limfy działając na skórę odżywczo i dotleniająco. Zwiększa kurczliwość włókien mięśniowych oraz usprawnia wydalanie toksyn wraz z nadmiarem wody i wygładza skórę,

6. Mezoterapia (bezigłowa, igłowa, mikroigłowa) mająca zastosowanie zarówno w leczeniu, jak i w profilaktyce. Podstawowym celem mezoterapii jest lifting oraz redukcja cellulitu, odmładzanie, normalizowanie, rewitalizowanie, nawilżanie, tonizowanie, rozjaśnianie plam, spłycanie zmarszczek, rozstępów, ujędrnienie biustu.