Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > Rwa kulszowaDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 20:08:57

Rwa kulszowa

Rwa kulszowa - przyczyny, leczenie, masaż

Rwa kulszowa jest zespołem bólowym w obszarze nerwu kulszowego. Jest często nazywane lędźwiowo-krzyżowym zapaleniem korzeni . Występuje choroba spowodowana ściskaniem kręgosłupa w rdzeniu kręgowym w talii. Zwykle rwa kulszowa pojawia się dopiero po 30 latach. Konieczne jest poznanie głównych przyczyn wystąpienia choroby, a także możliwych metod leczenia.

Przyczyny rwy kulszowej

Choroba może się rozpocząć z powodu takich stanów patologicznych:

 

- Przeszczepiony w oddziale międzykręgowym;

- Choroby zakaźne w ciele. Należą do nich grypa, tyfus, gruźlica, kiła i malaria;

- Zatrucie w ciele z odurzeniem alkoholowym;

- Manifestacja dny moczanowej i cukrzycy;

- Ciężka hipotermia ciała;

- Wygląd osteofitu w kręgu;

- Łagodne i złośliwe nowotwory kręgosłupa;

- Manifestacja spondylolisteza.

Główne objawy choroby

Głównym objawem rwy kulszowej jest silny ból w okolicy pleców. W zależności od stadium choroby napady padaczkowe mogą być przewlekłe lub mieć jeden charakter. Ból może mieć różną siłę, często ma jedno miejsce lokalizacji.

 

Konieczne jest również poznanie innych objawów, które mogą wystąpić przy rwie kulszowej:

 

Zapalenie - Utrata czułości;

Zaburzenia w aktywności ruchowej;

Zanik mięśni;

Problemy z systemem odruchów;

Zmiany w kolorze skóry;

Suchość całego ciała;

Skóra staje się cieńsza;

Pacjent ma nadmierną potliwość.

 

Objawy rwy kulszowej o charakterze neurologicznym

W badaniu neurologicznym pacjenta lekarze mogą wykrywać objawy charakterystyczne dla rwy kulszowej:

Przy pierwszych objawach rwy kulszowej należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i rozpocząć kompleksowe leczenie

Metody diagnozowania rwy kulszowej

Lekarze w pierwszym przypadku wysyłają pacjenta na zdjęcie rentgenowskie. Ta metoda diagnostyczna natychmiast wykryje rwa kulszową. Należy jednak pamiętać, że radiografia jest zabroniona w czasie ciąży, z ciężką otyłością i niepokojem psychicznym pacjenta.

 

Tomografia komputerowa

Do diagnozy można użyć tomografii komputerowej. Badanie pokaże dokładne przyczyny rwy kulszowej i wykona trójwymiarowy model regionu lędźwiowego ze wskazaniem strefy bólu. W czasie ciąży tego rodzaju badanie jest również zabronione.

 

Lekarze często przepisują badanie obrazowania rezonansu magnetycznego. Procedura pokaże dokładne obrazy tkanek, kręgosłupa i dysków. Możesz zobaczyć trójwymiarowe obrazy rdzenia kręgowego i zrozumieć stopień uszkodzenia. MRI pomoże ci zobaczyć stan naczyń, korzeni i pobliskich tkanek.

 

W rzadkich przypadkach diagnozą jest electroneuromyography. Procedura pozwoli zobaczyć przewodzenie nerwu i pokazać wrażliwość pacjenta w momencie ruchu. Do mięśni zostaną zastosowane specjalne elektrody, które będą oznaczać przejście impulsów wzdłuż nerwów.

 

Metody leczenia rwy kulszowej

Aby w pełni poradzić sobie z chorobą i złagodzić ból, konieczne jest zastosowanie złożonej terapii. Lekarz przepisuje takie metody leczenia:

 

 

Tylko lekarz może przepisać dokładne procedury i dawkowanie do przyjmowania tabletek. Samoleczenie w tym przypadku jest niedopuszczalne.

 

Leczenie lekami

Najczęściej lekarze przepisują środki niesteroidowe w celu złagodzenia ciężkiego ataku bólu. Dzięki temu zadaniu doskonale poradzisz sobie z Analgin . Musi być przyjmowany w postaci tabletek lub iniekcji domięśniowej. Możesz użyć połączonych niesteroidowych leków, ponieważ ich efekt będzie bardziej aktywny. Oto niektóre z nich:

 

Również do usuwania ataku zapalenia przepisanych leków, które obejmują Diclofenac. Jest to skuteczny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Lekarz może przepisać Ortophen , Voltaren i Rapid na rwę kulszową.

 

Aby przywrócić pracę układu nerwowego należy wziąć kompleksy witaminowe. Do leczenia objawów rwy kulszowej stosuje się lek B1 i B6.

 

Aby odwrócić uwagę układu nerwowego od bólu i zmącić atak, stosowane są leki drażniące. Należą do nich Terpentine Maint i Kamfora Gel. Leki będą działać drażniąco na skórę i łagodzić ból z korzenia nerwu. Ponadto, użyteczne substancje w kompozycji przywrócą krążenie krwi, pozytywnie wpływają na obrzęk i stan zapalny.

 

W najbardziej ekstremalnym momencie ataku Novocain zostaje przypisany do strefy bólu. Lek kontaktuje się z receptorami nerwowymi i zmniejsza uczucie bolesnych impulsów. Tylko lekarz powinien wykonać zastrzyk. Wprowadzi Novocain do niezbędnego punktu i będzie mógł precyzyjnie dostroić dawkę. Takie blokady nie są przewidziane dla indywidualnej nietolerancji leku.

 

Stosowanie maści leczniczych w rwie kulszowej.

 

Aby złagodzić objawy rwy kulszowej, konieczne jest stosowanie miejscowej terapii maściami. Leki takie przyspieszają proces regeneracji i łagodzą ostre stany zapalne.

 

Konieczne jest stosowanie maści rozgrzewających w celu zwiększenia krążenia krwi w strefie bólu. Leki będą rozszerzać naczynia i wzmacniać odżywianie tkanek. Po zastosowaniu maści, obrzęku i bólu, proces gojenia zostaje przyspieszony. Do rozgrzewających maści należy Viprosal , Finalgon i Kapsikam . Lek należy stosować dwa razy dziennie do miejsca bólu. Przebieg terapii trwa nie dłużej niż 10 dni.

 

Maści znieczulające łagodzą silny stan zapalny i obrzęk. Lekarz może przepisać żel Nurofen , Butadion i Ibuprofen w celu leczenia. Lek stosuje się do skóry 3 razy dziennie cienką warstwą. Przebieg leczenia określa lekarz.

 

Zabieg z masażem w rwie kulszowej

Na każdym etapie rwy kulszowej można stosować zabiegi masażu. Aby jednak nie zaszkodzić ciału, należy przestrzegać takich zasad:

 

W czasie bólu w strefie lędźwiowej masaż wykonywany jest na pośladku i udzie;

Podczas zaostrzania rwy kulszowej nie powinieneś wykonywać twardych i ostrych ruchów masażu. Lekarze dopuszczają tylko drobne wibracje i poprawki;

Po uldze w bólu można zrobić punkt i masować uszkodzony obszar;

W czasie zabiegu zaleca się stosowanie naturalnych olejków eterycznych;

Podczas masażu można przyjmować maści rozgrzewające

Czas trwania standardowego masażu wynosi pół godziny;

Przebieg leczenia składa się z 10 procedur masażu.

Po zakończeniu masażu w strefie bólowej poprawia się krążenie krwi i napięcie mięśni. Zabieg doskonale usuwa obrzęk i stany zapalne. Po masażu w tkankach powstają aktywne składniki biologiczne. Przyspieszają proces regeneracji, łagodzą ból i stany zapalne.

 

http://www.masazkielce.mikrowitryna.pl