Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > Masaż klasycznyDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 18:28:31

Masaż klasyczny

Masaż

Zbyt szybki postęp współczesnej cywilizacji coraz bardziej przeciwstawia się naturze, czego konsekwencją są różne dolegliwości i choroby, określane mianem chorób społecznych lub cywilizacyjnych. Do tej grupy schorzeń należą dysfunkcje narządu ruchu, zwłaszcza bóle szyi, karku, odcinka lędźwiowego lub całego kręgosłupa. Uważa się, że bóle kręgosłupa są obecnie jedną z najczęstszych dolegliwości i należą do grupy chorób określanych mianem chorób cywilizacyjnych. Jak wynika z badań naukowych i potwierdzonych źródeł, bóle kręgosłupa stwierdza się u około 60-80 % populacji. Schorzenia te są częstą przyczyną absencji w pracy oraz jedną z głównych przyczyn inwalidztwa.

Wynikają one najczęściej z powtarzających i nakładających się na siebie obciążeń fizycznych i psychicznych. Coraz bardziej powszechny brak ruchu, osłabiony i nierównomiernie obciążany układ mięśniowy, błędy żywieniowe, nadwaga, przewlekły stres i wszędobylskie komputery, to tylko niektóre z czynników, które z jednej strony przeciążają, a z drugiej osłabiają nasze mięśnie, ścięgna czy stawy.


Masaż to inaczej bodziec mechaniczny skierowany na tkanki pacjenta, wywołujący reakcje o charakterze miejscowym i ogólnym.
Działanie miejscowe polega na lokalnym rozszerzeniu naczyń krwionośnych i limfatycznych, co w konsekwencji usprawnia zaburzony metabolizm tkanek. Działanie ogólne polega na oddziaływaniu na ustrój poprzez układ nerwowy, co powoduje wzmożoną impulsację kory mózgowej, stymulując przewodnictwo nerwowe i wpływając na normalizację czynności narządów wewnętrznych. Zależnie od wykonywanych technik masaż może wpływać pobudzająco lub tonizująco na układ nerwowy.

Wyróżniamy następujące rodzaje masażu:

 

 

Metody stosowane w masażu leczniczym:

 

 

Rodzaje masażu klasycznego :

 

 

Wskazania do masażu :

 

 

Przeciwwskazania do masażu :