Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > CellulitDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 18:23:15

Cellulit

Cellulit mój wróg.

cellulit

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit jest defektem, którego nie tak łatwo się pozbyć. Dlatego też walkę z nim najlepiej jest rozpocząć już w pierwszej fazie, gdy zmiany nie są jeszcze widoczne na pierwszy rzut oka. Im bardziej bowiem będziemy zwlekać, tym trudniej się będzie z nimi uporać.

Niestety tzw. złotego środka na cellulit niestety nie ma. Poza tym każdy rodzaj cellulitu jest inny i u każdej pani może on mieć inną postać. Dlatego też, aby szybko się go pozbyć, oprócz diety i ćwiczeń, warto również korzystać również z zabiegów kosmetycznych pomagających go zwalczyć. Najczęściej stosowanymi sa : elektrostymulacja mięsniowa EMS, body wrapping, masaż bańką chińską, dermomasażer, fale radiowe RF, vaccum + RF, żelazko antycellulitowe, mezoterapia igłowa a także okłady z borowiny, które stanowią doskonałą metodę walki z cellulitem oraz wiotką skórą. Korzystajmy z nich a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Czynniki predysponujące do wystąpienia cellulitu:

1. Genetyczne:

2. Środowiskowe:

3. Hormonalne:

4. Choroby współistniejące:

5. Leki:

6. Ciąża

Oczywiście istnieje wiele różnorodnych metod i terapii antycellulitowych. Większość z nich skupia się na przyśpieszaniu metabolizmu skóry oraz rozbijaniu tkanki tłuszczowej. Warto jednak wiedzieć, że nawet te najbardziej skuteczne metody redukcji skórki pomarańczowej mogą na jakiś czas usunąć cellulit, jednak często po zaprzestaniu kuracji zmiany wracają do poprzedniego stanu. Dlatego też należy korzystać z tzw. zabiegów przypominających.

zabiegi na cellulit Kielce