Masaż, Kosmetyka, Uroda Blog > DermomasażDzisiaj jest 25-5-2024 godzina 18:33:38

Dermomasaż

Antycellulitowy masaż próżniowy dermomasażerem.

 

 

Masaż próżniowy - sposób na cellulit i jędrną skórę.

Masaż próżniowy, zwany metodą SPM, to masaż podciśnieniowy, zwany również metodą SPM, to dość nowe zabiegi na cellulit powodujący jego znaczną redukcję oraz poprawiający ukrwienie i wygląd skóry. Dermomasażer zaprojektowany został przez niemieckiego lekarza Rudolfa Weyergansa i działa na zasadzie zasysania skóry wytwarzanym podciśnieniem. Urządzenie wykorzystywane jest w kosmetyce zarówno do zabiegów na twarz jak i na ciało.

Dermomasażer - twarz

Kiedy nasza skóra na twarzy staje się coraz bardziej wiotka i pomarszczona, to rozwiązaniem tych problemów może być właśnie masaż antycellulitowy dermomasażerem.

Masaż taki wykonywany jest za pomocą specjalnych głowic, które lekko zasysają skórę. "Wciągnięte" w ten sposób komórki skóry są rozciągane, a to pozwala na lepszą penetrację tlenu przez błony cytoplazmatyczne. Efektem takiego oddziaływania jest stymulacja unaczynienia oraz przyspieszenie procesów przemiany materii. W ten sposób stymulowane są fibroblasty do intensywnej produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. Masaż taki poprawia również krążenie tętnicze, a szybszy przepływ krwi dotlenia wszystkie warstwy skóry, odżywia ją. Dzięki temu powstają nowe komórki skóry, fibroblasty, które stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Masaż próżniowy można zastosować również na okolicę oczu, gdzie pobudza przepływ krwi i limfy detoksykuje, rozjaśnia oraz drenuje górną i dolną powiekę. Metodę SPM poleca sie gdy skóra pod oczami jest cienka, wiotka, poszarzała i widoczne są „podkówki" oraz opuchnięcia.

Dermomasażer - ciało

W tym przypadku zabieg wykonany dermomasażerem pozwala na dotlenienie miejsc do tej pory niedotlenionych i nieodżywionych wskutek pojawienia się cellulitu. Masaż taki wykonujemy najcząściej na wybrane partie ciała - czyli tam, gdzie chcemy poprawić wygląd naszej skóry - ujędrnić ją i usunąć cellulit. Zasada działania takiego masażu zbliżona jest do masażu bańka chińską jednak dużo bardziej skuteczna. Dodatkowo, wytwarzana próżnia, pobudza spalanie tłuszczu. Również dzięki wykorzystaniu próżni poprawia się krążenie krwi i limfy wewnątrz ciała. To natomiast powoduje ułatwione usuwanie toksyn z organizmu, a szczególnie z warstw skóry, gdzie się gromadzą, powodując cellulit.

Masaż próżniowy ma wiele zalet. Oprócz wspomagania walki z cellulitem, ujędrnia ciało, rzeźbi sylwetkę, poprawia napięcie skóry po liposukcji. Metoda SPM oczyszcza organizm z toksyn, przez co poprawia dotlenienie skóry. Pobudzanie układu limfatycznego wzmacnia odporność organizmu.

Inne zabiegi kosmetyczne - masaż próżniowy dermomasażerem może być wykonywany także z innymi zabiegami na cellulit, na przykład falami radiowymi RF na ciało czy chociazby z liposukcją ultradźwiękową równie skutecznie zmniejszającą cellulit.